123. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET

Details

Zapraszamy na 123. spotkanie Wrocławskiej grupy .NET.

18:30 - Początek
18:40 - Michał Bogdański "Wytwarzanie Oprogramowania+++: 3 elementy, których potrzebujesz, aby wznieść się na wyższy poziom"
19:30 - Przerwa / networking
20:00 - TBD
20:50 - Zakończenie / networking

➡️ Michał Bogdański

Programista...Projektant...Architekt, pasjonat rozwiązań opartych o Message Based Architecture z wykorzystaniem NServiceBus oraz Particular Service Platform.

Od ponad 10 lat zajmuje się projektowaniem oraz programowaniem systemów informatycznych. Zaczynał od rozwiązań typu 2-Layer/Tier Client-Database, dochodząc do rozwiązań N-Layer/Tier z wykorzystaniem technologii Web Services. Zainspirowany wizją Udi Dahan i jego podejściem do projektowania systemów rozproszonych, podążył tą ścieżką, odnajdując nową pasję. Swoje przemyślenia opisuje na blogu https://ddtd.pl

Jako Architekt Systemów w firmie Kruk S.A., uczestniczy w rozwijaniu systemów IT wspomagających użytkowników w ich codziennej pracy.

➡️ Wytwarzanie Oprogramowania+++: 3 elementy, których potrzebujesz, aby wznieść się na wyższy poziom

W dzisiejszym czasie jest wiele sposobów na wytwarzanie oprogramowania. Liczba dostępnych technik, frameworków, języków, bibliotek, architektur, daje nam szerokie możliwości w realizacji ostatecznego rozwiązania. Każdy z wybranych sposobów ma swoje mocne oraz słabe strony. Ich świadomość pomaga nam dokonywać trafniejszych wyborów co bezpośrednio przekłada się na końcowy rezultat.

Dołącz do sesji, aby zobaczyć, w jaki sposób Messaging oraz Queueing zrealizowany za pomocą frameworka NServiceBus pozwala zrobić krok w kierunku podniesienia jakości wytwarzanego oprogramowania.

➡️ Arek Benedykt
Developer z zamiłowania. Pierwszy kontakt z komputerami miał mając raptem kilka lat, na polskim komputerze Odra a pierwsze aplikacje pisał mając 15 lat. To wystarczyło, aby złapał bakcyla. Od ponad 10 lat aktywny zawodowo w pełnym wymiarze.

Tworzył aplikacje desktopowe, serwerowe, usługi, a ostatnio skupia się na aplikacjach webowych. Od lat związany z technologiami Microsoft. Czasem zagląda również do innych ekosystemów. Poza działalnością zawodową, realizuje się pracując, jako trener oraz prowadzi zajęcia na uczelni wyższej z zakresu inżynierii oprogramowania. Prowadzi również bloga (www.benedykt.net) oraz aktywnie udziela się w społeczności .NET. Od ponad 5 lat aktywnie korzysta z Test-Driven Development w pracy zawodowej. Wiedza zdobyta w tym obszarze pozwala mu rozszerzyć szkolenia o wiedzę praktyczną tak niezbędną przy pracy w TDD.
Hobbystycznie lubi ugotować coś smacznego albo zrobić kilka zdjęć, jeśli czas na to pozwala.

➡️ Naukowe podstawy tworzenia kuli błota w kodzie
Jak to jest, że czasem jedna drobna zmiana w kodzie powoduje, że kompilator wyrzuca 20 błędów a gdy naprawimy 10 z nich to na liście pojawia się 50 kolejnych a potem 70 i 100 i więcej? Skąd się biorą takie cuda? Aby to zrozumieć musimy zaglądnąć do podstaw programowania obiektowego i zrozumieć co to jest couplingu. Co powoduje i o czym nam mówi. Zrozumienie tego otworzy bramy, do kulturalnego monolitu, do sensownego DDD, do działających i dających się utrzymywać mikroserwisów.

Sponsorem spotkania będzie Kruk.
https://pl.kruk.eu/
https://www.facebook.com/DomowyPlanFinansowy
https://twitter.com/kruk_sa