124. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET

Details

Zapraszamy na 124. spotkanie Wrocławskiej grupy .NET.

18:30 - Początek
18:40 - Sławomir Moriak "GraphQL w .NET"
19:30 - Przerwa / networking
20:00 - Paweł Mrówczyński "Cloud infrastructure in C#"
20:50 - Zakończenie / networking

➡️ Sławomir Moriak
Programista z 9-cio letnim stażem w wielu firmach, pracujący przy licznych projektach od sterowników, przez aplikacje desktopowe, webowy backend i frontend, aż po rozwiązania chmurowe. Zawodowo związany z .Netem ale nie stroniący od innych technologii jak android czy js, oraz mieszania różnych technologii i aspektów. Zawsze chętny do odkrywania nowych rozwiązań i wprowadzania prób ich zastosowania w praktyce.
Poza pracą dużo czyta, jeździ na rowerze, czasami rysuje oraz podróżuje, poznając świat również ten poza klamerkami kodu (out of scope).

➡️ GraphQL w .NET
Chcesz łatwo udostępnić klientom frontendowym możliwość przeszukiwania zasobów o dowolnej strukturze z bogatymi i intuicyjnymi kwerendami 'out of the box'? A może potrzebujesz stworzyć reaktywną aplikację, która reaguje natychmiast na zdarzenia na backendzie? Na prezentacji przedstawię założenia GraphQL, które pokrywają wspomniane oraz inne wymagania. Pokażę też że nie jest to technologia dedykowana dla JSa, a wręcz łatwo i przyjemnie można w typowej aplikacji Asp .Net Core (EF na relacyjnej bazie danych) udostępnić pełną funkcjonalność GraphQL.

➡️ Paweł Mrówczyński
Programista z czteroletnim doświadczeniem, głównie związany z technologiami Microsoftu. Od dłuższego czasu szczególnie zainteresowany rozwiązaniami chmurowymi z naciskiem na serverless, devopsowym spojrzeniem na proces tworzenia oprogramowania oraz architekturą systemów IT. Na co dzień pracuje w .netowym zespole zajmującym się projektowaniem, implementacją i zarządzaniem chmurową platformą analityczną dla banku z Londynu.

➡️ Cloud infrastructure in c#
Chmurowa infrastruktura przeszła długą drogę - od prostego interfejsu webowego, przez narzędzia linii komend aż do silników konfiguracyjnych jak Terraform czy Cloud Formation. W trakcie sesji przyjrzymy się AWS Cloud Development Kit - najnowszemu podejściu do tworzenia chmurowej infrastruktury, które pozwala tworzyć ją jeszcze prościej korzystając z pełnych możliwości nowoczesnych języków programowania, których używamy na co dzień. Porównamy też CDK z konkurencyjnymi rozwiązaniami i zobaczymy jak może pomóc nam w pełni wykorzystać potencjał chmury.

Sponsorem spotkania będzie PGS Software.
https://www.facebook.com/pgs.software
https://twitter.com/pgssoftware
https://www.linkedin.com/company/pgs-software-s-a-/