What we're about

Write the Docs, belgelendirme sanatını ve bilimini geliştirmek için bilgi paylaşan, fikirleri tartışan ve birlikte çalışan küresel bir belgelendirici topluluğudur.

Belgelendirme ile uğraşan, belgelendirmeye gereklilik duyan ve doğru belgelendirmenin öneminin farkında olan İstanbullularla buluşmak için WTD İstanbul buluşmalarını düzenliyoruz.

İletişimi, belgeleri ve kullanıcılarını önemseyen herkesi topluluğumuzun bir üyesi olarak görüyoruz. Grubumuzda ağırlıklı olarak yazılım geliştiricilerin bulunacağını öngörmekle birlikte ürün geliştiricileri, arayüz tasarımı, proje yönetimi, teknoloji yazarları, pazarlamacılar, raporlama gibi uğraşlara sahip kimselere, ve bunlarla sınırlı olmamakla birlikte ve insanların yazılım konusunda harika deneyimler yaşamasını isteyen herkese bir yer ayırdık, bekliyoruz!

---

Organizasyon ekibine katılmak ister misiniz?

Belgelendirme deneyiminiz ve/veya anlatmak istedikleriniz mi var? Bu alanda çalışan gerçek ya da tüzel bir kişilik misiniz? Ya da sadece organizasyonda yardımcı olmak isteyen biri misiniz? WTD İstanbul'da yardımınıza her zaman ihtiyacımız var. Lütfen organizatörlere mesajla ulaşın ya da Meetup sayfamızda bir tartışma başlatın.

---

Topluluğumuza bir şekilde katılan herkesin Davranış Kurallarımıza (CoC) uyması gerekir. Buna çevrimiçi iletişim, toplantı ve konferans katılımcıları, konuşmacılar, sponsorlar, kurucular, moderatörler, organizatörler ve gönüllüler dahildir.

Davranış Kurallarımız bu grup ile ilgili tüm etkinliklere uygulanır. Davranış Kurallarının tamamını (http://www.writethedocs.org/code-of-conduct/) okumanızı önemle tavsiye ederiz, ancak size kolaylık sağlamak için temel ilkelerimiz:

• Samimi ve sabırlı olun.

• Konuksever olun. Her kökenden ve kimliğe sahip insanları ağırlayan ve destekleyen bir topluluk olmaya çalışıyoruz.

• Düşünceli olun. Çalışmalarınız başkaları tarafından kullanılacak ve siz de başkalarının çalışmalarından faydalanacaksınız . Aldığınız her karar kullanıcıları ve iş arkadaşlarınızı etkileyecektir ve karar alırken bu sonuçları dikkate almalısınız. Dünya çapında bir topluluk olduğumuzu unutmayın, bu nedenle başkasının ana dilinde iletişim kurmuyor olabilirsiniz.

• Saygılı olun. Hepimiz her zaman hemfikir olmayacağız, ama anlaşmazlık kötü davranış için mazeret değil. Hepimiz biraz hayal kırıklığı yaşayabiliriz, ama bu hayal kırıklığının kişisel bir saldırıya dönüşmesine izin veremeyiz. İnsanların kendilerini rahatsız veya tehdit içinde hissettiği bir topluluğun üretken olmadığını hatırlamak önemlidir. Write the Docs topluluğunun üyeleri, diğer üyelerle ve topluluk dışındaki kişilerle iletişim kurarken saygılı olmalıdır.

• Seçtiğiniz kelimelere dikkat edin. Biz bir profesyoneller topluluğuyuz ve işleri profesyonelce yürütüyoruz. Başkalarına karşı kibar olun. Ayrı ayrı veya grup halinde diğer katılımcılara hakaret etmeyin veya enerjisini düşürmeyin. Taciz ve diğer dışlayıcı davranışlar kabul edilemez.

Sizi etkileyen veya bir başkasını etkilediğine tanık olduğunuz bir Davranış Kuralları ihlali meydana gelirse, lütfen hemen toplantı organizatörleriyle iletişim kurun. Eğer bundan rahatsızlık duyuyorsanız, olayın yerel organizatörler tarafından iyi şekilde idare edilmediğini düşünüyorsanız veya bir buluşma organizatörü iseniz ve bize danışmak isterseniz conduct@writethedocs.org adresine e-posta gönderebilirsiniz. Daha fazla ayrıntı, ihlalleri bildirme rehberinde (http://www.writethedocs.org/code-of-conduct/#coc-reporting) bulunabilir.

Past events (2)

🛍 Trendyol'da API ve Ekip içi Belgelendirme

Needs a location

📑Readme Driven Development - Fatih Kadir Akın

Needs a location

Photos (4)