What we're about

Poznańska Grupa Użytkowników Języka Java (Poznań JUG) działa od 2004 roku, jest tym samym jedną z najstarszych i największych tego typu grup w Polsce. W spotkaniach Poznań JUG uczestniczą zarówno studenci, nauczyciele akademiccy, doświadczeni programiści i architekci z wieloletnim doświadczeniem. Głównym celem Poznań JUG jako organizacji jest tworzenie przestrzeni wymiany myśli i doświadczeń. Działania te są w praktyce realizowane poprzez organizowanie darmowych seminariów technicznych, które każdorazowo gromadzą od 30 do 100 entuzjastów technologii powiązanych z językiem Java. Ponadto od roku 2007 w wyniku działań Poznań JUG zorganizowano szereg warsztatów i konferencji. Flagową inicjatywą Poznań JUG, jest organizowana wspólnie z Polską Grupą użytkowników języka Java (Polish JUG) międzynarodowa konferencja GeeCON ( http://geecon.org ), która to jest jednym z największych międzynarodowych wydarzen tego typu w tej części Europy.

Nagrania ze spotkań na kanale youtube: https://www.youtube.com/channel/UCNQqIfvcYb... (https://www.youtube.com/channel/UCNQqIfvcYb1nWNFP-X1woAQ)

Zgłaszanie propozycji spotkań: https://github.com/PoznanJUG/meetings

Upcoming events (1)

JUGademy, sezon 6 - Spotkanie #3 Apache Kafka oraz Testowanie architektury

Poznan University of Technology Library

Chcemy Was zaprosić was na 2 prezentacje na Politechnice Poznańskiej.

Widzimy się już 15 grudnia o godzinie 19:00!

"Wprowadzenie do Apache Kafka"
Abstrakt:
W życiu każdego programisty przychodzi czas, w którym trzeba użyć kolejki. Pierwsze co przychodzi nam do głowy to wrzucenie Kafki do systemu, podpięcie się do niej i “job done”. To prawda, że Kafka jest świetnym rozwiązaniem, jednak bez odpowiednich podstaw możemy łatwo sobie strzelić w stopę na początkowym etapie integracji. Przeanalizujmy jak działa Kafka z perspektywy programisty mikroserwisów, jak projektować architekturę systemów z użyciem Kafki i wreszcie na co uważać, a czego unikać dodając swoich pierwszych consumerów do aplikacji.

Prowadzący:
Łukasz Chrząszcz – programuje od 9 roku życia, a zawodowo od 8 lat. Team Leader odpowiedzialny za rozwój systemu Marketing Automation. Uwielbia drążyć w kodzie, żeby odkryć jak dokładnie coś działa, a potem podzielić się tym z innymi. Po godzinach tworzy bloga technicznego chrzaszcz.dev i nałogowo czyta książki o soft skillach.

"Testowanie architektury - kiedy tradycyjne podejście do testów to za mało"
Abstrakt:
Piszesz czysty kod, projekt posiada testy jednostkowe, integracyjne i E2E zgodnie z piramidą testów, a jednak czegoś brakuje. Wraz z kolejnymi zmianami w kodzie przestaje on przypominać projekt który sobie wyobrażałeś w głowie na początku. Podczas code review przeciekają pewne niuanse, a zasady, które przyjąłeś na początku w zakresie architektury, konwencji nazewniczych czy akceptowalnego poziomu couplingu stają się jakby niebyłe - entropia rośnie.
Czy da się nad tym zapanować na poziomie testów? Jak, kiedy i czy testować architekturę aplikacji? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć podczas tej prezentacji.

Prowadzący:
Dariusz Zbyrad – Software Engineer w Allegro. W codziennej pracy stawia na minimalizm i czysty kod wykorzystując do tego najnowsze technologie. Toleruje JavaScript, uwielbia górskie wycieczki i obcowanie z zimnem. Zakochany w analizie danych.

Podziękowania:
Tradycyjnie dziękujemy naszym partnerom: Wydziałowi Informatyki Politechniki Poznańskiej (WIPP) za udostępnienie sali.

Past events (77)

JUGademy, sezon 6 - Spotkanie #2 Warsztat z Event Stormingu i DDD

Poznan University of Technology Library

Photos (94)