What we're about

Poznańska Grupa Użytkowników Języka Java (Poznań JUG) działa od 2004 roku, jest tym samym jedną z najstarszych i największych tego typu grup w Polsce. W spotkaniach Poznań JUG uczestniczą zarówno studenci, nauczyciele akademiccy, doświadczeni programiści i architekci z wieloletnim doświadczeniem. Głównym celem Poznań JUG jako organizacji jest tworzenie przestrzeni wymiany myśli i doświadczeń. Działania te są w praktyce realizowane poprzez organizowanie darmowych seminariów technicznych, które każdorazowo gromadzą od 30 do 100 entuzjastów technologii powiązanych z językiem Java. Ponadto od roku 2007 w wyniku działań Poznań JUG zorganizowano szereg warsztatów i konferencji. Flagową inicjatywą Poznań JUG, jest organizowana wspólnie z Polską Grupą użytkowników języka Java (Polish JUG) międzynarodowa konferencja GeeCON ( http://geecon.org ), która to jest jednym z największych międzynarodowych wydarzen tego typu w tej części Europy.

Nagrania ze spotkań na kanale youtube: https://www.youtube.com/channel/UCNQqIfvcYb... (https://www.youtube.com/channel/UCNQqIfvcYb1nWNFP-X1woAQ)

Zgłaszanie propozycji spotkań: https://github.com/PoznanJUG/meetings

Upcoming events (2)

JUGtoberFest 2022

Needs a location

Koniec tego online!
Po dwóch latach przerwy wracamy! JUGtoberFest wraca (miejmy nadzieje już bez żadnych przerw pandemicznych) do kalendarza JUGowego i zaprasza na spotkanie przy piwie i dobrym tech-talku!

Zobaczymy się 5 października o godzinie 17:30 w Novotel Poznań Centrum przy ulicy plac Andersa 1.

Jak na razie ujawniamy dwie z trzech planowanych prezentacji. Update agendy niedługo!

Planowany program:
Konrad Szałkowski - Project Loom: support a high-throughput, lightweight concurrency model in Java.
During the lecture I will describe to you next part of changes coming into JVM. After Jigsaw, Records and Shenanodah - Loom is next big game changer for lots of project. Its task is to add lightweight concurrency concepts to Java Virtual Machine - which will allow to spare on RAM and CPU expenses.

Paweł Woźniak - Featuretoggles – A fusebox for developers
Over the time platform is getting more advanced. With growth, platform is getting more complex How to make a change in it … and keep SLA ;) Personal experiences of developers gathered throughout few years running the platform with high availability demand.

Daniel Dopierała - Going big with Kotlin
Rok temu wraz z zespołem przejąłem przetwarzanie Big Data oparte o Pythona i Apache Beam. Los chciał, że w tamtym czasie nasz stos technologiczny był zgoła inny – Scala, Apache Spark oraz Kotlin i Spring. Zderzenie z innym światem i wieloma nowymi technologiami było dla całego zespołu nie lada wyzwaniem. Biorąc nauczkę z napotkanych problemów obraliśmy kurs na ujednolicenie stosu. Tym sposobem stworzyliśmy pierwsze w Allegro przetwarzanie Big Data w Kotlinie. Serdecznie zapraszam Was na poliglotyczną podróż po Big Data, w której jako przewodnik opowiem Wam o tym przedsięwzięciu i pokażę co udało się osiągnąć, a co nadal pozostaje poza naszym zasięgiem.

Pamiętajcie, żeby zostawić swoje auta w domu/biurze/na przeglądzie i wspomóc jakąś korporację taksówkarską, ubera lub wybrać spacer! Po co później się głowić "co tu teraz z tym autem zrobić?!"

Nie zwlekać, rejestrować się! Miejsca na JUGtober rozchodzą się bardzo szybko i to nie bez powodu!

Strasznie się cieszymy, że możemy się znowu zobaczyć na żywo, pogadać, wypić piwo i posłuchać mądrych ludzi.

Dziękujemy bardzo firmie VISA za wsparcie eventu jako główny sponsor oraz współorganizator!

Zapraszamy i do zobaczenia!

JUGademy, sezon 5 - Spotkanie #7 Warsztat z Event Stormingu i DDD

Needs a location

Po krótkiej przerwie wracamy do spotkań. Jest to pierwsze spotkanie JUGademy na miejscu od bardzo dawna! Chcielibyśmy zaprosić was na warsztat pod tytułem "Wprowadzenie do Event Stormingu i DDD".

Widzimy się już 12 października o godzinie 19:00 w sali wykładowej Politechniki Poznańskiej! Spotkanie nie będzie dostępne w formie online, ani w formie nagrania do obejrzenia później.

Abstrakt:
Według Alberto Brandoliniego “To nie wiedza ekspertów trafia na produkcję, a jej (nie)zrozumienie przez programistów”. A więc jak szybko zbudować wspólne i kompletne zrozumienie procesu biznesowego? Jak proces podzielić na mniejsze części?

Z pomocą przychodzi technika Event Stormingu. Na początek spróbujemy wspólnie odkryć reguły biznesowe pewnej domeny z użyciem Event Stormingu, wcielając się w ludzi z biznesu. Następnie podzielimy system na mniejsze i prostsze części z użyciem technik Domain-Driven Design.

Prowadzący:
Krystian Adamski – inżynier oprogramowania w Allegro lubiący Event Storming, xDD i NoSQL. Prywatnie mąż, ojciec 2 szkrabów lubiący układać klocki lego i latać symulatorem drona. A raz na jakiś czas napisze coś na adamski.pro

Chciał(a)bym uczestniczyć, co muszę zrobić?
Zapisz się na spotkanie i przyjdź na Politechnikę, aby uczestniczyć w warsztacie. Podczas spotkania otrzymasz wszystkie materiały, aby móc aktywnie brać udział w warsztacie.

Chcemy zaprosić wszystkich tych, którzy aktywnie będą chcieli brać udział w wydarzeniu! Jeżeli zmienią wam się plany i nie będziecie mogli uczestniczyć, to zwolnijcie miejsce dla innych osób.

Podziękowania:
Tradycyjnie dziękujemy naszym partnerom: Wydziałowi Informatyki Politechniki Poznańskiej (WIPP) za udostępnienie sali oraz Allegro, które przygotowało upominiki dla najaktywniejszych uczestników.

Past events (73)

Photos (85)