
What we’re about
Poznańska Grupa Użytkowników Języka Java (Poznań JUG) działa od 2004 roku, jest tym samym jedną z najstarszych i największych tego typu grup w Polsce. W spotkaniach Poznań JUG uczestniczą zarówno studenci, nauczyciele akademiccy, doświadczeni programiści i architekci z wieloletnim doświadczeniem. Głównym celem Poznań JUG jako organizacji jest tworzenie przestrzeni wymiany myśli i doświadczeń. Działania te są w praktyce realizowane poprzez organizowanie darmowych seminariów technicznych, które każdorazowo gromadzą od 30 do 100 entuzjastów technologii powiązanych z językiem Java. Ponadto od roku 2007 w wyniku działań Poznań JUG zorganizowano szereg warsztatów i konferencji. Flagową inicjatywą Poznań JUG, jest organizowana wspólnie z Polską Grupą użytkowników języka Java (Polish JUG) międzynarodowa konferencja GeeCON (http://geecon.org), która to jest jednym z największych międzynarodowych wydarzeń tego typu w tej części Europy.
Nagrania ze spotkań na kanale youtube: https://www.youtube.com/channel/UCNQqIfvcYb...
Zgłaszanie propozycji spotkań: https://forms.gle/rXQmJRDFHEkZzWg5A
JetBrains Request ID =13022024/13684195
Upcoming events (1)
See all- Sync vs async & MavenCentrum Wykładowe PP, CW2, Poznań
Zapraszamy na kolejne spotkanie Java User Group!
1️⃣ Sync vs async REST API
Więc budujesz swoją prostą aplikację proxy, aby oferować synchroniczne API, gdy zaczynasz od synchronicznego dostawcy. Ale co się stanie, gdy Twój kolejny dostawca zaoferuje asynchroniczne API? Jak połączyć kropki, jeśli Twoi klienci również wymagają asynchronicznego API?To studium przypadku poprowadzi Cię przez synchroniczne i asynchroniczne API. Jak konsumować asynchroniczne, jeśli sam serwujesz synchroniczne i odwrotnie? Jak rozwijać swoją aplikację nadal utrzymując obecny biznes?
Sesja przyniesie odpowiedzi na te (i nie tylko te!) pytania, a także pomoże Ci nie zgubić się w czeluściach i nie narazić jakości. Zanurzymy się głęboko w konsekwencje, które te rozwiązania ze sobą niosą, a także w szczegóły techniczne implementacji.
🍻 Andrzej Angowski - W branży IT od 18 lat. Zaczynał jako administrator systemów, potem programista, przez epizod zarządzania, aż w końcu został architektem. Kieruje się zasadą „mniej znaczy więcej”. Wykorzystuje technologię, aby faktycznie rozwiązywać problemy, a nie tworzyć nowe. W wolnym czasie pacemaker w poznańskich półmaratonach i pasjonat amerykańskiej motoryzacji.
2️⃣ Apache Maven - Hints
Podczas tej prezentacji zgłębimy kluczowe aspekty pracy z Apache Maven. Omówimy, jak efektywnie uruchamiać proces budowania i zrozumieć jego cykl życia. Zmierzymy się z problemem 'Dependency Hell' i sposobami jego rozwiązania. Wyjaśnimy, czym są reprodukowalne buildy i dlaczego mają znaczenie. Przyjrzymy się mechanizmom kontroli pobierania artefaktów, takim jak Enhanced LRM i Mirrors. Dowiemy się także, jak debugować pluginy Mavena, aby lepiej zrozumieć ich działanie. Na koniec spojrzymy na 'Apache Way' i dobre praktyki zarządzania projektami Open Source.🍻 Sławomir Jaranowski - Programista z ponad 20-letnim doświadczeniem. Zaczynał od C, PHP i Perla, a obecnie specjalizuje się w Javie, głównie w obszarze backendu. Ceni proste i skuteczne rozwiązania, zawsze doprowadzając zadania do końca. Ma także doświadczenie w zarządzaniu zespołami. Poza kodowaniem pasjonuje się elektroniką – pracuje z procesorami z rodziny PIC i sterownikami PLC. Aktywnie angażuje się w projekty Open Source, zwłaszcza w ekosystem Apache Maven, gdzie jest członkiem PMC (Project Management Committee). W wolnym czasie jeździ na rowerze, pływa kajakiem, a zimą wybiera narty.
🍻 Po wydarzeniu zapraszamy na Afterparty do Bar a Boo (ul. Jana Pawła II 14).
Wydarzenie jest zorganizowane we współpracy z PayU.
PayU jest wiodącym dostawcą usług płatniczych dla podmiotów prowadzących sprzedaż produktów i usług online. Dzięki innowacyjnym technologiom firma zapewnia skuteczne przetwarzanie płatności online dla e-commerce'ów różnej wielkości i z różnych branż na 40+ najdynamiczniej rozwijających się rynkach. PayU jest pionierem i liderem płatności internetowych w Polsce, działa na rzecz rozwoju tego rynku już od ponad 22 lat i cieszy się zaufaniem największych marek e-commerce (w tym modowych, m.in. LPP, Modivo, Answear) oraz milionów e-konsumentów. Zakres usług płatniczych oferowanych przez PayU w Polsce obejmuje m.in.: płatności jednym kliknięciem, płatności mobilne, całkowicie online-owe raty, płatności odroczone (BNPL), portfele elektroniczne (Apple Pay, Google Pay), BLIK, szybkie przelewy internetowe, karty płatnicze, płatności subskrypcyjne, płatności wielowalutowe, Click to Pay, Visa Mobile, BNPL dla e-commerce B2B. Płatność PayU łatwo uruchomisz w sklepie Shopify, Magento, Shoper, PrestaShop czy WooCoomerce (wtyczka WordPress), a także na wielu innych znanych platformach oraz w ramach autorskich rozwiązań sklepowych, wykonując łatwą integrację z API.
📆 23 kwietnia 2024 18:30
📌 ul. Piotrowo 2, Poznań, Centrum Wykładowe, sala wykładowa 2Zaobserwuj nas na LinkedIn, aby nie pominąć nadchodzących wydarzeń https://www.linkedin.com/company/jug-poznan
Do zobaczenia! 👋