• Allegro Tech Talks #38 - Mobile: o iOS bez spinki

  Allegro Warsaw Office

  ➡ Rejestracja: https://app.evenea.pl/event/allegro-tech-talk-38/

  Ostatnie przed przerwą wakacyjną, stacjonarne spotkanie z cyklu Allegro Tech Talks, na których dzielimy się wiedzą, wzajemnie inspirujemy oraz integrujemy podczas rozmów w kuluarach przed nami.

  📌 Ten meetup odbędzie się w Warszawie, w biurze Allegro.

  Temat wydarzenia: Mobile - iOS bez spinki

  Data: 14.06. (środa)
  Godz: 18:00 - 20:30
  Miejsce: Warszawa (Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53 - budynek Plater, wejście Plater 3) - do zapisanych osób prześlemy wszystkie wskazówki dojazdu i podpowiedzi logistyczne

  Opis spotkania:
  Rozwijanie i utrzymywanie aplikacji na iOS najpopularniejszej platformy zakupowej w Polsce i jednej z największych firm e-commerce w Europie to wyzwanie. Ale programiści Allegro robią wszystko, aby chronić użytkowników przed wszelkimi przeszkodami w dokonywaniu zakupów.

  Z pierwszej prezentacji dowiecie się w jaki sposób zaimportowanie złośliwej biblioteki 3rd party w aplikacji mobilnej może narazić Was na kradzież danych użytkowników. Pokażemy Wam to na przykładzie aplikacji iOS, ale problem dotyczy analogicznie również aplikacji pisanych na Androida.

  Drugą prezentację podsumujemy krótkim: oink, oink. 🐖 Posłuchacie w niej o SWin - SWift Injection Library i przenoszeniu funkcjonalności Koin'a do iOS'a.

  Opisy prezentacji:

  Kamil Borzym - Hackowanie aplikacji iOS
  - Używając modulatora RX będę w stanie przeprowadzić procedurę ukierunkowania komórki klastra i podłączyć łącze wychodzące z łączem wchodzącym.
  - Co to do diaska znaczy?
  - To znaczy, że przy pomocy odpowiedniego algorytmu będę w stanie zhakować dowolną aplikację.
  - A więc - czas na hakowanie.

  Z tej prezentacji dowiecie się w jaki sposób zaimportowanie złośliwej biblioteki 3rd party w aplikacji mobilnej może narazić Was na kradzież danych użytkowników. Pokażę Wam to na przykładzie aplikacji iOS, ale problem dotyczy analogicznie również aplikacji pisanych na Androida.

  Robert Ogiba - Swin'ki i jak je hodować

  Software Engineer farmę miał ija ija o
  Na niej Swin'ki hodował ija ija o
  zagroda tu, zagroda tam
  Wszędzie zagroda tu i tam

  Software Engineer aplikację miał ija ija o
  O zależności w niej bardzo dbał ija ija o
  Wstrzyknięciu tu, wstrzyknięcie tam
  Wszędzie wstrzyknięcie tu i tam

  Software Engineer porządek w zależnościach miał ija ija o

  oink, oink. 🐖

  W spotkaniu udział wezmą:

  Kamil Borzym - Kamil jest inżynierem w Allegro, pracuje przy aplikacjach mobilnych. Kamil jest bardzo ciekaw jak różne rzeczy działają od środka, dlatego lubi dekompilować różne aplikacje i frameworki.

  Robert Ogiba - Robert jest niespełnionym rolnikiem, którego życie potoczyło się niezależnie od niego. Aktualnie spełnia się jako inżynier w Allegro o szerokim wachlarzu umiejętności. Zagorzały poszukiwacz nieoczywistych rozwiązań które ułatwią pracę jego współpracownikom. Po godzinach pracy ho(ł)duje SWIN'ki.

  AGENDA
  18:30 - 18:40 - Rozpoczęcie
  18:40 - 19:15 - Kamil Borzym - Hackowanie aplikacji iOS
  19:15 - 19:50 - Robert Ogiba - Swin'ki i jak je hodować
  19:50 - Zakończenie & networking

  Do zobaczenia w Warszawie!