What we're about

Welcome to Czech PASS! We are local user group of SQL Server professionals and enthusiasts. We continuously build a community that forms a free platform for sharing of know-how from all areas attached to Microsoft Data Platform - SQL Server. We are the first community of its kind in the Czech Republic.

Anybody who is interested in its administering, maintenance, troubleshooting, consulting or who is developing solutions, applications, business intelligence topping or is just SQL Server student or enthusiast is more than welcome to join!

We are located in Prague, the Czech Republic. Once a month we organize an evening meetup. The topic and schema is always open, so don't hesitate to contact us if you or your company would like to share some thoughts or just participate in organization!

Once a year we organize a full day conference about Microsoft Data Platform:
SQL Saturday 2018 (http://www.sqlsaturday.com/779)
SQL Saturday 2019 (https://www.sqlsaturday.com/889/eventhome.aspx)

You can also reach us on Slack - http://bit.ly/SlackCzechPASS .

Follow us on LinkedIn - https://www.linkedin.com/groups/8465991/

Like us on Facebook - https://www.facebook.com/czechpass/

Tweet with us on Twitter - https://twitter.com/sqlpass_cz

Upcoming events (1)

Psst, chystáme online meetup

Online event

tldr; Obědový meetup o tématu, které získá na slacku nejvíc srdíček. Večer aftermath/katovna. Link do slacku je úplně na konci. Navrhovaná témata: - Import dat z Azure Blobstorage - TIG stack - monitoring “za hubičku” Oficiálně #OpenSpaceOnline, ale co třeba tomu říkat debata k zajímavým tématům přes teamsy? Ani jedno nezní dokonale, ale u dobrého meetupu nejde o clickbait název, ale aby člověk nelitoval, že na něm strávil hodinu u počítače navíc, než by musel. Snažíme se vyjít vstříc našemu pateru SQL meetupera ve všech bodech. 1) Nejlepší obsah! Aby měl každý možnost ovlivnit obsah, vyhlašujeme dvě témata a otvíráme slackový kanál #OpenSpaceOnline 2) Nejvíc otázek padá na meetupech ve formátu open space - vaše témata 3) K navrženým tématům si můžeme dopředu připravit osobní zkušenost 4) Podobně jako v bodu 2 vítězí open space i v množství zapálených debat 5) Večer po meetupu bude ještě katovna/aftermath, kde vymyslíme nápady na témata do #OSO/#OpenSpaceOnline A tady už zmiňované patero: *Patero dobrého SQL Meetupera* 1) Nejlepší obsah je obsah, který mě zajímá, nemusí být nutně využitelný hned zítra v práci 2) Poslouchat je dobré, ale ptát se je lepší 3) Naučit se něco nového se hodí, i když mě to třeba jen inspiruje k jinému pohledu na věc 4) Když mi jiný meetuper vysvětlí, proč problém řeší jinak než já, pochopím téma líp 5) Meetupem to nekončí, slacky, blogy a sociální sítě jsou super cestou k dalším zdrojům Doplnili byste patero o bagety? Nebo je poslouchání blbost? Je to snůška motivačních citátů? Dejte ostatním vědět na #patero-sql-meetupera P.S.: Link na teams - https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_MGNiNWVmODgtZmFiNS00YWJkLWFhMmQtOGMyMTkxOTQ1MTQy Pokud ještě na slacku nejste, snadno se k ostatním přidáte na jeden klik https://join.slack.com/t/czechpass/shared_invite/zt-avqp8i0i-AisArFb2WDOfLwN__kH_LQ

Photos (450)