Next Meetup

SQL Server Database (Administrator) Academy s Davidem Hlaváčkem - 1. část
SQL Server Academy je zpátky a ve čtyřech plánovaných celodenních přednáškách naváže na vývojářská témata z loňského roku! Důraz bude tentokrát kladen na administraci a správu SQL Serveru, ale zkrátka nepřijdou ani vývojáři a business analytici – zkrátka kdokoliv, kdo s Microsoft databázemi přijde do styku, ať už jako začátečník nebo pokročilý uživatel. Stejně jako v loňském roce Vás kurzem provede David Hlaváček, který témata posbíral z toho nejlepšího, co během svého mnohaletého působení v počítačové škole Gopas odpřednášel na desítkách a stovkách placených komerčních kurzech. Dnes David působí jako Senior Database Architect v Alza.cz, takže se můžete těšit i na případné postřehy z teorie konfrontované s realitou provozu v největším českém eshopu. Co Vás čeká během první části? Modul 1: Seznámení s SQL Serverem V rychlém základním přehledu se podíváme na význam a účel jednotlivých služeb a komponent databázového systému Microsoft SQL Server. Přiblížíme rozdíly jednotlivých edic a ozřejmíme často používané termíny a funkce. Modul 2: Instalace, Upgrade a konfigurace SQL Serveru Nainstalovat SQL Server sice není žádná velká věda, ale rozhodně neuškodí vědět, jaký účet použít pro běh služeb databázového systému, jaká má mít práva a jak je nastavit. Znalost upgrade procesu je rozhodně investicí do budoucna. V neposlední řadě je důležité databázový systém po instalaci optimálně nakonfigurovat a proto se zaměříme na nejpodstatnější konfigurační vlastnosti. Pozor! Program se může mírně lišit podle toho, jak rychle se podaří látku probrat. Doporučujeme se proto přihlásit na všechny čtyři meetupy – jedině tak budete mít jistotu, že se dostane i na Váš topic. V každém případě Vás rádi přivítáme i jen na vybraných částech. Nezapomeňte si prosím také zkontrolovat místo konání kurzu: 1. část 25.10. – Masarykova Kolej (Thákurova 1) 2. část 26.10. – Microsoft Praha (Vyskočilova 1561/4a) 3. část 5.11. – Microsoft Praha (Vyskočilova 1561/4a) 4. část 6.11. – KC Vavruška (Karlovo nám. 317/5) Těšíme se na Vás!

Kongresové centrum ČVUT

Masarykova kolej Thákurova 1 · Hlavní město Praha

What we're about

Welcome to Czech PASS! We are local user group of SQL Server professionals and enthusiasts. We continuously build a community that forms a free platform for sharing of know-how from all areas attached to Microsoft Data Platform - SQL Server. We are the first community of its kind in the Czech Republic.

Anybody who is interested in its administering, maintenance, troubleshooting, consulting or who is developing solutions, applications, business intelligence topping or is just SQL Server student or enthusiast is more than welcome to join!

We are located in Prague, the Czech Republic. Once a month we organize an evening meetup. The topic and schema is always open, so don't hesitate to contact us if you or your company would like to share some thoughts or just participate in organization!

Once a year we organize SQL Saturday (http://www.sqlsaturday.com/779)! A full day conference about Microsoft Data Platform. This year it's gonna be in December, see you there!

Members (1,027)

Photos (375)