What we're about

About Allegro Tech

As Allegro Tech we are representing over 600 engineers from Poland working on biggest e-commerce platform in CEE.

We believe that creating & operating web scale applications is a great challenge and with this group we would like to share that experience with you.

This group is open to anyone interested in building distributed, scalable, resilient, web scale systems. We will share our success & war stories with technologies insights and governance practices.

Through this Meetup Group we will also announce various events in which we are involved around the Poland - hackathons, conferences, workshops and meetups of all sort that you are welcome to join on all levels of expertise :)

Allegro Tech Talks

https://www.youtube.com/watch?v=A44ZgFhDBQY

Upcoming events (1)

Allegro Tech Talks #17 - Python

Allegro

Cześć, Tym razem tematem przewodnim Allegro Tech Talks będzie Python! ***REJESTRACJA*** Prosimy o rejestrację poprzez https://www.eventbrite.com/e/allegro-tech-talks-17-python-tickets-56394124344 Po zarejestrowaniu otrzymasz e-mail z potwierdzeniem oraz Twoim biletem. Kod QR będzie potrzebny przy wejściu na wydarzenie :) ******* Agenda: 18:00 - Powitanie 18:10 - 18:40 - PySpark - czy joby pisane w Pythonie muszą być wolne? - Tomasz Wiśniewski 18:40 - 18:55 - Przerwa na przekąski 18:55 - 19:30 - Budowa aplikacji w oparciu o Django Admina - Mateusz Kurek 19:30 - 20:00 -Automatyzacja generowania bannerów za pomocą Pythona w popularnym edytorze graficznym - Arkadiusz Adamski Wszystkie prezentacje będą streamowane na fb allegro tech. 1. PySpark - czy joby pisane w Pythonie muszą być wolne? - Tomasz Wiśniewski Przyjrzymy się architekturze PySparka, omówimy rzeczy o których trzeba pamiętać jeśli chcemy mieć wydajne joby i przyjrzymy się nowościom, które pozwolą nam jeszcze bardziej przyśpieszyć. Tomasz Wiśniewski- inżynier oprogramowania, od wielu lat korzysta ze Sparka aby poskromić ogrom allegrowych danych w walce o lepsze wyniki wyszukiwarki. 2. Budowa aplikacji w oparciu o Django Admina - Mateusz Kurek Panel administracyjny to jedna z najlepszych wbudowanych funkcjonalności w Django. Co prawda nie jest zalecane budowanie całej aplikacji w oparciu o admina, lecz.. nie mogliśmy oprzeć się pokusie i zbudować naszej dużej, naszpikowanej funkcjonalnościami (i dodatkowo w pełni open-sourcowej!) aplikacji w oparciu o niego. Podczas prezentacji dowiecie się, dlaczego zdecydowaliśmy się na Django Admina do tego projektu, poznacie dodatkowe funkcjonalności, w jakie wyposażyliśmy naszą aplikację (np. bardzo granularne uprawnienia, polimorfizm, wykresy i grafy) oraz nasze wnioski z używania Django Admina jako trzonu aplikacji. Mateusz Kurek - inżynier z ponad siedmioletnim stażem, fan prostych, skalowalnych rozwiązań. Chodzą słuchy, że robi dobre code review. 3. Automatyzacja generowania bannerów za pomocą Pythona w popularnym edytorze graficznym - Arkadiusz Adamski Allegro jest dużą platformą e-commerce w szybko zmieniającym się środowisku - promocje, zmiany cen, nowe produkty. Jednym z obszarów, dla którego takie zmiany są narzutem manualnej pracy, jest marketing. Tworzenie bannerów reklamowych z góry zdefiniowanego szablonu jest powtarzalną czynnością, która nie wymaga kreatywności, czyli jest to idealne miejsce na zautomatyzowanie pracy. W prezentacji pokażę jak za pomocą Pythona można zautomatyzować pracę w popularnym edytorze graficznym. Arkadiusz Adamski - Inżynier oprogramowania, związany z Allegro od 2014 roku. Jeden z głównym programistów w projekcie Ralph. Widzimy się w Allegro!

Photos (180)